Witamy w serwisie!
Serwis suplementyzapteki.pl zawiera artykuły, których tematem przewodnim są apteki i suplementy diety.

Rejestracja

Logowanie

19   mar
Znajduje się w kategoraich (Leki) Dodany przez admin Dnia 19-03-2010

Ziołowe leki uspokajające nie nadają się do leczenia poważnych zaburzeń. Ich działanie jest słabe, nadają się do zwalczania lekkich okresowych stanów nerwicowych.
Popularne leki uspokajające, dostępne bez recepty, mają w swoim składzie takie zioła jak melisa, chmiel, kozłek i dziurawiec.

Zioła o działaniu uspokajającym:

  • Kozłek lekarski (Valeriana officinalis) znany tez jkao walerianą, jest jednym z najpopularniejszych ziół o działaniu uspokajającym w nerwicach, bezsenności, uczuciach napięcia i lęku, nerwicach serca, oraz w stanach skurczowych przewodu pokarmowego.
  • Melisa lekarska (Melissa officinalis) ma działanie kojące na układ nerwowy. Stosowana w stanach pobudzenia nerwowego i bezsenności.
  • Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus) ma działanie uspokajające, rozkurczowe. Stosuje się go w stanach zmęczenia i wyczerpania nerwowego, nadmiernej drażliwości, trudności w zasypianiu, zaburzeniach nerwowych okresu przekwitania, nadpobudliwości.
  • Ziele serdecznika (Herba leonuri) – wzmacnia mięsień sercowy, działa uspokajająco na układ nerwowy.
  • Męczennica cielista (Passiflora incarnata) – pomaga pozbyć się trudności z zasypianiem pojawiających się na skutek zmęczenia.

Popularne preparaty ziołowe:

  • Valerin Forte – Jedna drażetka zawiera suchy wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego 200 mg (Valerianae radix extr. sicc.) 4-7:1 standaryzowanego na zawartość kwasów walerenowych. Kwasy walerenowe, działają uspokajająco poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększają skłonność do snu i pogłębiają go, łagodzą niezbyt nasilone bolesne skurcze przewodu pokarmowego.
  • Nervomix – Jedna kapsułka zawiera sproszkowane zioła: 210 mg korzenia kozłka lekarskiego, 52,5 mg szyszek chmielu, 52,5 mg liści melisy, 35 mg ziela dziurawca. Preparat ziołowy o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypianie i rozkurczającym.
  • Persen Forte – jedna kapsułka zawiera 125 mg wyciągu z kozłka lekarskiego (Valerianae radix extr. 6:1), 25 mg wyciągu z melisy (Mellisae folium extr.6:1) i 25 mg wyciągu z mięty pieprzowej (Menthae herbae extr. 6:1). Wyciąg z kozłka lekarskiego działa uspokajająco poprzez wpływ na ośrodkowy i wegetatywny układ nerwowy. Łagodzi dolegliwości ze strony układu nerwowego, takie jak: niepokój, pobudzenie, napięcie i zaburzenia snu. Wyciągi z liści melisy lekarskiej i liści mięty działają łagodnie rozkurczająco, przez co wspomagają działanie uspokajające wyciągu z korzeni kozłka.
  • Relamax B6 – Preparat uspokajający zawierający wyciągi roślinne z ziela melisy, magnez oraz witaminę B6, które działają łagodząco i uspokajająco w trudnościach z zasypianiem, w stanach napięcia nerwowego i niepokoju.


Musisz być zalogowany aby dodawać komenatrze.